ECCA Collection - Ikem

w3-ikem.jpg

Evropská asociace ECCA (European Coil Coating Association) každoročně vybírá nejzajímavější stavby s metalickými fasádami z celého světa a zařazuje je do prestižního katalogu ECCA COLLECTION. Pro tento rok 2016 se mezi tyto oceněné fasády světa probojovala i fasáda DEKMETAL (stavba IKEM - pavilón Z7, architekta Petra Neřolda a jeho kanceláře STUDIO A91).

 w3-ecca-collection.jpg

Institut klinické a experimentální medicíny (IKEM) je situován v jižní části Prahy u Kunratického lesa. Samotný vzhled fasády objektu přesně vystihuje tuhle lokalitu lesa. Samotná konstrukce nosného roštu stavby včetně pohledových prvků fasády věrně kopíruje eliptický tvar půdorysu objektu, který je velmi vkusně zasazen do okolí.

Fasáda je tvořena fasádními kazetami DEKCASSETTE LE v odstínu dle vzorkovníku NCS typ S 3020-G50Y montovaná na dvousměrném roštu DEKMETAL DKM2A. Rozměr kazet se pohybuje v rozmezí 1.000 až 2.000 mm délky a 525-550 mm výšky. Kazety jsou plně perforované. Samotná perforace je tvořena 10 mm otvory v základním rastru. Výsledný vizuální vzhled obrazců samotných stromů je pak dílem perforace otvorů s dvojnásobným průměrem – 20 mm.

Stromy na fasádě dokonale dokreslují prostředí blízkého lesa a vytváří originální designový prvek fasády. Tvorba těchto obrazců vyžadovala jak přesný a bezchybný návrh, tak i vysoké nároky na samotnou výrobu a v neposlední řadě také i na přesnou montáž.  

Více:

Zpráva v pdf

ECCA Collection

Galerie

Napište nám

Close dialog window

Napište nám