Corten plechy – volba rozumu i srdce

Přemýšlíte o fasádě pro svůj nový projekt? Zvažujete rekonstrukci, jejíž součástí bude i oplechování fasády? Pokud hledáte dlouhodobě odolné a zároveň designově zajímavé řešení, doporučujeme využití povětrnostně odolné oceli, známé také pod názvem Corten plech

  

Materiál Corten je vlastně patinující ocel (též jiný druh Atmofix), kde vlivem korozivních stimulátorů (déšť, vlhkost) ocel vytváří na svém povrchu pasivní vrstvu z korozních produktů, lidově řečeno rez.

Corten plechy si působením povětrnostních podmínek již po měsíci od aplikace vytvářejí působivou nezaměnitelnou rezavou patinu. Proto si také corten plechy oblíbili mnozí umělci na výrobu venkovních sochařských výtvorů. V poslední době je tento materiál oblíbený i u architektů a je často využíván i jako plech na fasádu. Oplechování fasády s plechy Corten svým matným a hrubým povrchem vytvoří unikátní architektonické dílo.

  

Pokud jste vůči tomuto materiálu i přes jeho výhody skeptičtí, můžete ho nahradit imitací na pozinkovaném plechu. Materiál nebude tak osobitý, ale poskytuje stálost a nemusí se čekat na jeho rezavění. 

U nás v DEKMETAL nabízíme široký výběr kovových materiálů na střešní a fasádní systémy včetně Corten plechů, které jsou výbornou volbou pro všechny venkovní projekty. Tento specifický druh oceli je možné dodat jak ve formě fasádních prvků DEKMETAL (DEKCASSETTE, DEKLAMELLA, DEKPROFILE), tak i ve formě tabulového plechu.

  

Napište nám

Close dialog window

Napište nám