Fasádní a střešní systémy z plechu

LINEDEK

LINEDEK

cz-button-colors.png Technický list Poptávka    

POUŽITÍ
 
LINEDEK je určen pro vytváření střešní krytiny systémem spojování dvojitou stojatou drážkou. Krytina vyniká nízkou hmotností cca 5 kg/m2 a je určena pro střechy se sklonem minimálně 7 °. Použití krytiny na nižších sklonech je nutné konzultovat s dodavatelem.
 
MATERIÁL
 
Základem produktu LINEDEK je pozinkovaný plech DX52D+Z s plošnou hmotností zinkového povlaku se zvýšenou jakostí povrchu Z275MB (275 g/m2; M – malý zinkový květ; B – zvýšená kvalita povrchu). Vyznačuje se velmi dobrými mechanickými vlastnostmi a je vhodný pro ohýbání a strojní i ruční spojování v drážkách. Vlastnosti žárově pozinkovaného plechu jsou předepsány normou EN 10346.
 
POVRCHOVÁ ÚPRAVA
 
Skladba vnější strany produktu LINEDEK je provedena v následujících vrstvách povrchové úpravy: ocel, zinkový povlak, pasivace, konečná povlaková vrstva 50 μm (25 μm základový nátěr a 25 μm pohledový lak ve formě polyamidem modifi kovaného polyuretanu PUR-PA v požadované barvě). Pohledový lak zaručuje dlouhodobou barevnou stálost.
 
Skladba vnitřní strany produktu LINEDEK je provedena v následujících vrstvách povrchové úpravy: ocel, zinkový povlak, pasivace, krycí nátěr spodní šedý SP7 (7 μm), dle potřeby je možné dodat i tloušťku (12 μm). Vlastnosti povlakových vrstev jsou předepsány v normě EN 10169.
 
BARVY

LINEDEK aktuálně nabízíme v barvách:

Označení: MN 131 Nejbližší RAL 9005 Barva: černá Označení: MM 317 Nejbližší RAL 8019 Barva: tmavě hnědá
   
mn131m.jpg mm317hm.jpg
           
Označení: MG 082 Nejbližší RAL 7016 Barva: tmavě šedá      
           
mg082.jpg

     

Ukázky barevnosti mají pouze informativní charakter a nemusí odpovídat skutečnosti.Lesk podle provedení barevného odstínu cca 30 %.
 
PODMÍNKY SKLADOVÁNÍ
 
Skladovací podmínky jsou běžné jako pro lakovanou ocel. Materiál LINEDEK by měl být skladován v suchém a vytápěném prostředí. Na staveništi je nutné plechy chránit před deštěm, vlhkostí a nevystavovat je přímému slunečnímu záření. Může docházet ke vzlínání a kapilárnímu šíření vlhkosti mezi spirálami ocelových svitků což způsobí oxidaci povrchu. Plechy nesmí přijít do styku s jakoukoli korozivní chemikálií.
 
ŽIVOTNOST
 
Obecně se technická životnost u tohoto typu materiálu pohybuje okolo 40-ti let. Materiál LINEDEK se při rovnoměrném oslunění vyznačují vysokou barevnou stálostí, případně malou, ale vždy rovnoměrnou změnou barvy až po dobu 20-ti let. Vždy záleží na konkrétních podmínkách užití.
 
ZÁRUKY
 
Výrobce poskytuje na materiál LINEDEK záruku 15 let. Záruka se vztahuje na prorezivění plechu a na jakoukoliv zásadní nebo nepravidelnou změnu barvy. Předpokladem pro naplnění záruky je splnění všech záručních podmínek uvedených v záručním listu.